LED zářivky Lightpark jsou jedním z mnoha druhů výrobků polovodičových osvětlovacích těles.
Neobsahují rtuť – ačkoli má tvar tenké a dlouhé (lineární) trubice, která připomíná klasickou zářivku, nemá to s ní nic společného. Uvnitř se totiž nenachází žádná plynná směs, rtuť, ani žádné jiné nebezpečné chemické látky, jako je např. olovo nebo kadmium. Jestliže výrobek doslouží, anebo se vám dokonce mechanicky poškodí, praskne pouze kryt a do ovzduší se nedostanou žádné jedy. U kompaktních a lineárních zářivek je sice obsah rtuti velmi malý a není důvod k panice při jejich rozbití, ale jde spíše o likvidaci odpadu. Klasické zářivky totiž patří do speciálních kontejnerů s nebezpečným odpadem, zatímco LED diodová svítidla pouze do běžného elektroodpadu.
Nízké náklady na provoz i pořízení – ještě před deseti lety, zhruba kolem roku 2010, byly tyto zdroje světla považovány za předražené, a za nepříliš konkurenceschopné. Jejich cena byla skutečně velmi vysoká a zdaleka nedosahovaly takových parametrů, jako současné výrobky. Dnes je jiná situace, můžete si zvolit z více odstínů vyzařovaného světla, tři základní většinou postačují, tedy studená, neutrální a teplá bílá, ale u mnohých z nich je možné volit i jiné barevné variace. Mohou se plynule regulovat (stmívat) a některé lze zapojit do soustavy tzv. chytrého osvětlení s bezdrátovými ovládacími prvky.
Snesou i hrubší zacházení – vzhledem k tomu, že jsou odolné vůči nárazům, chvění a vibracím, a že nejsou vyrobeny ze skla, je lze využít na mnoha místech, kde by klasické zářivkové trubice byly problematické. Například v kuchyni nad pracovní deskou, v dílně, v dětském pokoji – to jsou v domácnostech místa s nejčastějšími defekty svítidel při manipulaci s různými předměty (dětské hraní, příprava pokrmů v kuchyni a manipulace s nářadím a výrobky v dílně). Při nárazu se pouze poškodí plastový kryt, což neublíží ani dětem.