Jsou lidé, kteří vyhledávají prostředí fit center, umějí využít to, co jim nabízejí cvičící stroje, rádi si zaběhají na pásu a dají si iontový nápoj. Posilovny však nevyhovují každému, někdo si zacvičí spíše sám, jiný cítí ostych kvůli netrénované postavě a má obavy, že jej budou ostatní sledovat… Pokud člověk má o pohyb zájem, může jej docela jednoduše zařadit do běžného života a potřebuje k tomu kromě času jen pár drobností.
Poměrně snadnou cestou k aktivnímu pohybu je chůze, která je pro člověka přirozená a kromě dobrých bot k ní nic nepotřebuje. I lékaři se shodují na tom, jak příznivé účinky pro lidské zdraví a kondici pravidelná chůze má, a to v každém věku. Ideální je rozlišovat mezi procházkou a aktivní chůzí, která má být přece jen o nějakém fyzickém výkonu a výdeji energie. Je dobré jít rychle, ideálně bez zátěže a v závislosti na kondici chůzi střídat i s úseky klusu nebo běhu, aby na tělo působil i tzv. shake effect. Při chůzi je ideální zapojit také paže, ať už ven vyrazíte s hůlkami na nordic walking nebo bez nich.
Další aktivitou, která je snadno dostupná, je stoupání na schody, ať už je má někdo k dispozici např. uvnitř domu nebo venku. Schody lze využít více způsoby, ve věžových domech lze například stoupat nebo běhat do vyšších pater a zase zpět, tělo lze protáhnout ale i na několika schodech, na které lze opakovaně vystupovat a bez otáčení těla z nich zase sestupovat při mírném předklonu, kdy se takto posiluje zejména celá spodní polovina těla, především svaly nohou, hýždí, břicha a zad, ale při vhodném zapojení paží nezahálí ani horní polovina těla.
Samostatnou kapitolou tvoří cvičení s činkami, které v žádném případě není vyhrazené pouze pro bodybuildery, vzpěrače, apod. Rozumné a pestré silové cvičení pomáhá zpevnit svalstvo celého těla a lze je provozovat i v domácích podmínkách, stačí k tomu podložka, pár jednoručních činek, kettlebell, což je činka s držadlem pro obouruční úchop a ideálně také hrazda, a to jak pro zavěšování, tak také pro přítahy. Dnes je možno vybírat z více typů hrazd, např. roztahovacích, které se dají instalovat mezi zárubně dveří. Cvičení je dobré doplnit třeba skákáním přes švihadlo, kliky, apod..
Z výše uvedeného vyplývá, že s minimem pomůcek si lze poměrně snadno vytvořit cvičící zónu i doma a při spojení cvičení s aktivní chůzí venku lze zůstat fit i bez profi trenéra.