Na nápad stavět své mobilní domky, přijde dřív nebo později každý obchodník s těmito úžasnými domečky. Vždyť na první pohled jde o velice jednoduché konstrukce, nenáročné na materiály a také nepotřebujete ani nějak zvláště velké prostory.
Ano, to je první pohled. Jenže když se vezme nápad do hloubky, začnou se objevovat záležitosti, které z podnikání se stavbami mobilních domků, mohou často udělat i noční můru.
Je to tím, že geniální věci na onen první pohled vypadají jako jednoduché až triviální. Jenže ono to tak ve skutečnosti není. Je nutné vzít v úvahu, že slovo mobilní, není jen tak pro parádu. Ten domek, který chcete postavit, musí přežít ve své životnosti i několikero stěhování. Při manipulaci s ním nesmí dojít k žádnému poškození.
Domek proto musí mít odolnou konstrukci. Musí být dostatečně tuhý, aby se nijak nekroutil, když bude přenášen jeřábem. Nesmí popraskat v interiéru dlažba, skla sprchovacího koutu, zrcadla. Nesmí dojít k prasknutí oken. Ne, není jednoduché vymyslet tak tuhou a pevnou konstrukci u domku, který má na délku přes 13 metrů a na šířku třeba 4 metry. Síly, které na domek působí, jsou neuvěřitelně velké.
Tuhá konstrukce je jedna věc. Posílit ji můžete kvalitní, dostatečně silnou a správně instalovanou tepelnou izolací. Dnes se vyrábí v drtivé většině pouze celoroční domky. Izolace mívá sílu kolem 130 milimetrů a bývá to nástřik PUR pěny.
Když už vymyslíte, jak zmáknete konstrukci, aby se váš domek při transportu nerozsypal, musíte přijít s originálním designem. Musíte si poradit s vhodnou kombinací materiálu a barev. Musíte si vymyslet vybavení interiéru, protože i když nebude součástí dodávky, budete muset zákazníkovi předvést možnosti vámi postaveného mobilního domku.
Pokud tyto záležitosti vyřešíte, můžete se pustit do výroby mobilních domů, které jistě budou slavit obchodní úspěch.